Nowy sezon w Kinie Otwartym
27 stycznia 2023
Nowy sezon w Kinie Otwartym

Dobra wiadomość dla kinomaniaków. Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie również w tym roku kontynuuje cykl comiesięcznych spotkań w ramach Kina Otwartego. Pierwszy seans już za nami. Formuła comiesięcznych pokazów filmowych z udziałem zaproszonych gości od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu. Filmem inaugurującym tegoroczne Kino Otwarte był „Lombard”, którego reżyserem i scenarzystą jest Łukasz Kowalski. Obraz zdobył m.in. Grand Prix festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Ta poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna zdobyła uznanie nie tylko wśród krytyków, ale przede wszystkim podbiła serca widzów. Po seansie publiczność miała okazję do poznania kulis powstania filmu dzięki spotkaniu z jego producentką Anną Mazerant.