Zdjęcie wykonane na cmentarzu w Legionowie. Na pierwszym planie mężczyzna oddający hołd pod pomnikiem  „Oddali życie na nieludzkiej ziemi za Ojczyznę i swoje miasto”. Na drugim plenie grupa jedenastu osób, głównie młodzieży licealnej. W tle nagrobki.
18 września 2024
Obchody dla pamięci

Legionowskie obchody Światowego Dnia Sybiraka, organizowane przez LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, odbyły się 17 września na cmentarzu pod pomnikiem „Oddali życie na nieludzkiej ziemi za Ojczyznę i swoje miasto” oraz na Osiedlu Piaski, w Alei Sybiraków. Powiat Legionowski reprezentował wicestarosta Konrad Michalski. Obecni byli również przedstawiciele Muzeum Historycznego w Legionowie, środowisk kombatanckich - Wojciech Jeute i Stanisław Gołąbek - oraz uczniowie szkoły.