Obrazy malowane sercem
18 listopada 2022
Obrazy malowane sercem

Uroczyste otwarcie wystawy „Malowane sercem 2022" odbyło się 18 listopada w atrium legionowskiego ratusza. To wydarzenie wieńczy tegoroczne obchody XI Dni Osób z Niepełnosprawnościami Miasta Legionowo i Powiatu legionowskiego.

Społeczność Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz fundacja „Promień Słońca” przygotowali wystawę prac sześćdziesięciu młodych twórców, uczniów i wychowanków placówki. Na ekspozycję złożyły się prace wykonane różnymi technikami. Powstały one podczas warsztatów, zorganizowanych pod czujnym okiem instruktorów. Są to przepełnione emocjami obrazy, mozaiki i rzeźby. PZSiPS współpracuje z wieloma artystami, instytucjami oraz organizacjami, realizując terapię podopiecznych poprzez sztukę. Poznawanie różnych form artystycznego wyrazu oraz technik, materiałów i narzędzi rozwija zdolności manualne i rozbudza pasję. Wystawę można oglądać do 4 grudnia.