Od 1 listopada nocna i świąteczna pomoc lekarska w szpitalu
21 października 2022
Od 1 listopada nocna i świąteczna pomoc lekarska w szpitalu

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował na swojej stronie internetowej, że:

od 1 listopada 2022 r. mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mogli korzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Poradni NiŚOZ Wojskowego Instytutu Medycznego zlokalizowanej w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 8. Wojskowy Instytut Medyczny udzielający świadczeń w ramach podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (tzw. sieci szpitali) złożył w Mazowieckiem OW NFZ wniosek o umożliwienie udzielania świadczeń NiŚOZ we wskazanej wyżej lokalizacji, na podstawie art. 132b ust. 1a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.W związku z zabezpieczeniem świadczeń przez podmiot sieciowy, uzupełniające postępowanie konkursowe w zakresie NiŚOZ ogłoszone dla powiatu legionowskiego, zostało unieważnione.

Jak poinformował Wojskowy Instytut Medyczny, świadczenia gwarantowane nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielanej w warunkach ambulatoryjnych będą realizowane w zakresie podstawowym – z jednoczesną gwarancją świadczeń w trybie hospitalizacji – oraz w miejscu zamieszkania lub pobytu świadczeniobiorcy od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00, w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do 8.00. W ramach pełnionych dyżurów przewidziano zabezpieczenie realizacji świadczeń przez co najmniej dwa zespoły lekarsko-pielęgniarskie, w skład których będą wchodzić lekarze, lekarze specjaliści, w tym pediatrzy, a także wykwalifikowany, posiadający doświadczenie w realizacji tego rodzaju świadczeń personel pielęgniarski. W celu zapewnienia dostępności do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielanej w warunkach ambulatoryjnych liczba personelu będzie dostosowywana do bieżącego zapotrzebowania. Wraz z rozpoczęciem świadczeń, czyli od 1 listopada, uruchomiony zostanie dedykowany Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej telefon: 261-866-232, czynny w godzinach funkcjonowania NiŚOZ.

Źródło: www.nfz-warszawa.pl