Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie
10 lipca 2023
Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie

Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie od dnia 04.07.2023 r. do dnia 14.07.2023 r. ogłasza nabór wniosków w sprawie organizacji staży dla osób bezrobotnych w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie legionowskim (I)" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Priorytetu VI Fundusze Europejskie dla aktywnego zawodowo Mazowsza, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027.

Celem stażu jest przygotowanie osoby bezrobotnej do samodzielnego wykonywania powierzonych czynności i zadań na stanowisku pracy zgodnie z opracowanym programem stażu.
Do odbycia stażu kierowane będą osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Legionowie spełniające poniższe kryteria:

1. Osoba bezrobotna w wieku 18-29 lat (która nie ukończyła 30 roku życia) należąca do tzw. kategorii NEET tj.:
  • nie pracuje (tj. jest bezrobotna),
  • nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym),
  • nie szkoli się (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy oraz w okresie ostatnich 4 tygodni nie brała udziału w tego typu formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych).

Okres trwania stażu dla ww. grupy osób: do 31.03.2024 r.
    Przewidywalna liczba uczestników: 23
  1. Osoba bezrobotna w wieku 30 lat i więcej należące do jednej z poniżej wymienionych grup tj.:
  • osoby w wieku 50 lat i powyżej,
  • osoby długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych (wykształcenie podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe, średnie ogólnokształcące lub średnie zawodowe)
  • osoby z niepełnosprawnościami w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,
  • kobiety.

Okres trwania stażu dla ww. grupy osób: do 31.01.2024
Przewidywalna liczba uczestników: 4

Zgodnie z założeniami FEM dotyczącymi uzyskania efektywności projektu, wymagane będzie zatrudnienie bądź powierzenie innej pracy zarobkowej osób bezrobotnych bezpośrednio po zakończonym stażu.

UWAGA:
Urząd zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia prowadzonego naboru w przypadku, gdy liczba złożonych wniosków przekroczy limit środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

W 2023 r. koszty badań lekarskich niezbędnych do wykonywania stażu na danym stanowisku ponosi Organizator stażu. Przed zawarciem umowy o zorganizowanie stażu Organizator zobowiązany jest do dostarczenia uprawniającego do wykonywania stażu orzeczenia lekarskiego stażysty.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, pokój 312 (III piętro) w godzinach 08.30 -14.30 lub pod numerem tel. (22) 764 03 12.

Link do ogłoszenia https://legionowo.praca.gov.pl/-/21310250-nabor-wnioskow-w-sprawie-organizacji-stazy-ze-srodkow-efs