Otwarcie Mikrokosmosu Prawieku Olgi Tokarczuk
29 listopada 2021
Otwarcie Mikrokosmosu Prawieku Olgi Tokarczuk
Wraz z Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie serdecznie zapraszamy  na otwarcie Mikrokosmosu Prawieku Olgi Tokarczuk. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia, o godzinie 11.00  na rynku miejskim w Legionowie (ul. Sienkiewicza 10).
 
Artystyczna podróż młodych twórców makiety Prawieku z książki Olgi Tokarczuk dobiegła końca (fotorelacje z warsztatów można zobaczyć tu:). Teraz czas pochwalić się efektami pracy i podzielić własną wizją świata z powieści naszej noblistki.
 
Dzień po 2. rocznicy odebrania przez Olgę Tokarczuk literackiego Nobla, 11 grudnia br., o godzinie 11.00 wehikuł uruchomiony przez Teatr Akt zakrzywi czasoprzestrzeń i zabierze wszystkich obecnych na rynku miejskim w Legionowie (ul. Sienkiewicza 10) do czasów Prawieku i jego zwykłych-niezwykłych mieszkańców. Archaniołowie ukażą zebranym osobliwy mikrokosmos Prawieku ukryty pod wielką przezroczystą kopułą. Ogłoszony zostanie też konkurs na scenariusz lekcji dotyczącej twórczości Olgi Tokarczuk. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu!
 
PATRONI: Powiat Legionowski, Miasto Legionowo PARTNERZY: Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Zespół Szkolny Milenium, Fundacja Promień Słońca, Fundacja Artystyczna Wylepiarnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS 
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.