PCIS znaczy jakość
15 czerwca 2023
PCIS znaczy jakość

Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie wyraźnie zaznaczyło swoją obecność podczas 7. Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej, otrzymując z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej wyróżnienie w uznaniu szczególnych osiągnięć z okazji 20-lecia ustawy o zatrudnieniu socjalnym, a także odbierając Znak Jakości Ekonomii Społecznej w kategorii Najlepszy pracodawca.

Forum zorganizowano w dniach 13-14 czerwca w Warszawie. W trakcie wydarzenia Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie miało okazję zaprezentować swoje działania jako przykład dobrej praktyki w zatrudnieniu socjalnym. Dyrektor PCIS przedstawiła autorskie działania, które są nowatorskie w pomocy społecznej, ale z uwagi na ich walor edukacyjny i motywacyjny zostały na stałe wprowadzone do oferty Centrum. Mowa tutaj o Ryneczku Pracy, konkursie Odpowiedzialni Społecznie czy realizacji projektów wolontariackich. Wisienką na torcie było przyznanie Centrum Znaku Jakości Ekonomii Społecznej za zajęcie III miejsca w kategorii Najlepszy pracodawca. - Rok 2023 jest szczególnie ważny dla centrów i klubów integracji społecznej, ponieważ jest to 20. rocznica uchwalenia ustawy o zatrudnieniu socjalnym, która umożliwiła tworzenie tego typu jednostek w Polsce. Tym bardziej więc cieszy nas, że zostaliśmy zauważeni i wyróżnieni nagrodą w uznaniu szczególnych osiągnięć z okazji 20-lecia ustawy o zatrudnieniu socjalnym. Natomiast Znak Jakości Ekonomii Społecznej w kategorii Najlepszy Pracodawca jest dla mnie personalnie wielkim wyróżnieniem. Najlepszym pracodawcą można być tylko wtedy, gdy współpracuje się ze najlepszym zespołem. A ja mam szczęście współtworzyć nasz CIS z fantastycznymi ludźmi – mówi dyrektor PCIS Dorota Wróbel-Górecka.

Konkurs Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej ma na celu wyróżnienie podmiotów przyczyniających się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych. Podmioty te z sukcesem angażują się w realizację misji społecznej, jednocześnie prowadząc działalność ekonomiczną. Przyznane certyfikaty przyczynią się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej. Konkurs organizowany jest przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej