PIK z nagrodą Kierbiedziów
22 listopada 2021
PIK z nagrodą Kierbiedziów

Powiatowa Instytucja Kultury oraz wchodząca w jej skład Powiatowa Biblioteka Publiczna otrzymały prestiżową nagrodę im. Kierbedziów, przyznawaną przez Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego. Uroczysta gala wręczenia odbyła się 22 listopada.

Decyzją kapituły PIK otrzymała nagrodę w kategorii "Działalność kulturalna". Doceniono pomysłowość, profesjonalizm i wszechstronność, jakimi na co dzień cechują się działania Instytucji. Jury zwróciło również uwagę na sposób, w jaki PIK współpracuje z innymi bibliotekami i ośrodkami kultury na terenie powiatu, współtworząc liczne przedsięwzięcia. – Cieszę się, że zaangażowane, pasję i pracę Powiatowej Instytucji Kultury dostrzeżono i doceniono również poza granicami powiatu. Nagroda dodaje nam chęci do podejmowania kolejnych działań w zakresie tworzenia urozmaiconej i bogatej oferty kulturalnej dla mieszkańców – mówi Ewa Listkowska, dyrektor PIK.

Nagroda im. Kierbedziów to inicjatywa Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego. Przyznawana jest od 2005 r. bibliotekom i bibliotekarzom z Mazowsza. W tym roku nagrodę im. Kierbedziów przyznano w pięciu kategoriach sześciu bibliotekom i jednemu bibliotekarzowi. Dotychczas wśród laureatów znalazło się 40 bibliotek oraz ponad 20 działaczy społecznych, kulturalnych, a także wspierających rozwój bibliotek samorządowców.