Policja świętuje
15 lipca 2024
Policja świętuje

Awanse na wyższe stopnie oraz nagrody za wzorową służbę wręczono funkcjonariuszom z terenu powiatu legionowskiego podczas uroczystych obchodów Święta Policji.

Oficjalny apel, w którym udział wzięli policjanci ze wszystkich gmin powiatu oraz zaproszeni goście, odbył się 15 lipca w Arenie Legionowo. W trakcie uroczystości 58 policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Starosta legionowski za szczególną i wzorową działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców wyróżnił 8 funkcjonariuszy. Ponadto prezydent Miasta Legionowo nagrodził 9 policjantów, burmistrz Miasta i Gminy Serock 8, wójt Gminy Jabłonna 8 funkcjonariuszy, wójt Gminy Nieporęt – 12, zaś wójt Gminy Wieliszew 6 policjantów. Ponadto 117 funkcjonariuszy otrzymało narody od Komendanta Głównego Policji, a 66 od Komendanta Powiatowego Policji.

Starosta legionowski Roman Smogorzewski osobiście wręczył funkcjonariuszom nagrody oraz podziękował im, życząc wytrwałości i pomyślności w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Obchodom towarzyszył pokaz policyjnego sprzętu oraz obecność stoiska edukacyjnego, w którym między innymi można było uzyskać informacje o zasadach naboru do Policji i poszczególnych etapach rekrutacji, a także niezbędnej dokumentacji. Była to także doskonała okazja, aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby.