Grafika - Wykrzyknik i #PomocDlaPowodzian
16 września 2024
Pomoc dla powodzian

Drodzy Mieszkańcy, w związku z tragedią, która dotknęła rodziny poszkodowane przez powódź, podajemy informacje o zbiórkach rzeczowych prowadzonych na terenie powiatu legionowskiego. Wiele osób straciło dorobek swojego życia i potrzebują one naszego wsparcia. Potrzebne są przede wszystkim: żywność długoterminowa, środki higieniczne, środki czystości oraz woda butelkowana. Organizatorzy NIE ZBIERAJĄ ODZIEŻY.

Legionowskie WOPR we współpracy z Anną Brzezińską prowadzi zbiórkę w siedzibie LWOPR, Zegrze Południowe, ul. Warszawska 39B, w godz. 7.00–21.00.

Gmina Nieporęt we współpracy z Legionowskim WOPR, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, gminnymi placówkami oświatowymi organizuje zbiórkę w Urzędzie Gminy w Nieporęcie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-20.00, a także w gminnych szkołach podstawowych i przedszkolach, w godzinach pracy placówek.

Gmina Wieliszew we współpracy z Legionowskim WOPR prowadzi zbiórkę w hali sportowej w Wieliszewie, ul. Modlińska 65, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00–20.00.

LO im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym we współpracy z Legionowskim WOPR prowadzi zbiórkę w swojej siedzibie, ul. Jana Kazimierza 291A, Stanisławów Pierwszy.

Potrzebne są:

• woda do picia, napoje
  • artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (konserwy, makarony, zupki, itp.)
  • środki higieny osobistej (papier toaletowy, mydło, ręczniki, itp.)
  • środki czystości (proszki do prania)
  • płyny do dezynfekcji
  • koce
  • szczotki do sprzątania
  • łopaty
  • kalosze
  • latarki
  • powerbanki
  • baterie
  • urządzenia do osuszania pomieszczeń

Miasto Legionowo wraz z PCK organizują zbiórki w:

• Arena Legionowo, w godz. 7.00–19.00
  • miejskie szkoły podstawowe, II LO im. Jana III Sobieskiego oraz Liceum im. Marii Konopnickiej (godziny zbiórki dostępne na stronach szkół)
  • MOK, ul. Norwida 10 (poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 8.00–16.00; wtorek w godz. 8.00–20.00)
  • Filia MOK, ul. Targowa 65, w poniedziałki i środy w godz. 8.00-21.00; wtorki, czwartki i piątki w godz. 8.00-16.00
  • Filia MOK Scena po sąsiedzku w poniedziałek, wtorek, środę w godz. 8.00-16.00; czwartek, piątek w godz. 8.00–19.00
  • OSP w Legionowie, ul. Mickiewicza w godz. 9.00–19.00

Potrzebne są:

• woda
  • żywność z długim terminem przydatności (tzw. suche produkty i puszki)
  • środki czystości

ODZIEŻ I KOCE NIE SĄ ZBIERANE!!!

Gmina Jabłonna organizuje zbiórkę w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie ul. Partyzantów 124a w Chotomowie (dojazd od strony ul. Sportowej - parking przy Szkole Podstawowej), codziennie w godzinach 15.00–19.00.

Potrzebne:

• żywność z długim terminem przydatności (konserwy, makarony, kasze, mleko w proszku, produkty instant, itp.).
  • artykuły dla dzieci (mleko, kaszki, pieluchy)
  • środki czystości i chemia gospodarcza (papier toaletowy, chusteczki mokre i suche, mydło, płyny do dezynfekcji, proszek i kapsułki do prania, chemia domowa)
  • sprzęt do sprzątania, osuszania (szczotki, szufelki, łopaty, mopy, wiadra, kalosze, rękawice, worki na śmieci, płyny pleśniobójcze)
  • karma i artykuły dla zwierząt
  • latarki, baterie, naładowane powerbanki, kable do ładowania telefonów (sprawne)
  • jednorazowe naczynia i sztućce, termosy na żywność i napoje
  • podstawowe środki opatrunkowe
  • śpiwory

Miasto i Gmina Serock organizuje zbiórkę w OSP Serock, Pułtuska 35, do piątku w godz. 17.0020.00.

Potrzebne:
  • woda pitna i inne napoje
  • artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (konserwy, makarony, zupki itp.)
  • środki higieny osobistej (papier toaletowy, mydło, ręczniki)
  • środki czystości (proszki do prania, płyny do dezynfekcji)
  • szczotki do sprzątania, łopaty
  • kalosze
  • urządzenia do osuszania pomieszczeń.

Informacje o pozostałych organizatorach i miejscach zbiórek prosimy przesyłać e-mailem na adres promojca@powiat-legionowski.pl.