Na zdjęciu dwaj mężczyźni czyszczący gumową matę wyłożoną na placu zabaw
10 września 2024
Potrzebujący znów pomogli

Uczestnicy Powiatowego Centrum Integracji Społecznej po raz kolejny zaoferowali swoją pomoc. Tym razem wykonali prace porządkowe i remontowe na terenie Przedszkola Terapeutycznego w Stanisławowie Pierwszym.

Misją Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie jest wsparcie mieszkańców powiatu, którzy ze względu na trudną sytuację życiową, zdrowotną, rodzinną są zagrożeni wykluczeniem społecznym. Jego uczestnicy korzystają z pomocy, ale także chętnie jej udzielają innym. Okazją do wdrożenia idei „odwrócenia roli” jest projekt wolontariacki, w ramach którego wsparcia udzielono dotąd seniorom z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, wychowankom Domu Dziecka w Chotomowie oraz podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Serocku. W tym roku CIS odwiedził Przedszkole Terapeutyczne w Stanisławowie Pierwszym prowadzone przez Fundację Koocham. To placówka rehabilitacyjno-edukacyjna, która wspiera dzieci z niepełnosprawnościami.

W ramach prac zrewitalizowano otoczenie obiektu poprzez odnowienie pergoli i skrzynek ogrodowych, odświeżenie mat gumowych zabezpieczających plac zabaw, zadbano o teren zielony wokół przedszkola, wykonano również drobne prace porządkowe i remontowe. W projekcie udział wzięło ponad 20 uczestników i pracowników CIS.

Akcję zrealizowano w ramach projektu „Aktywizacja społeczna i zawodowa w CIS skutecznym narzędziem w drodze do zatrudnienia” dofinansowanego ze środków „Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2023–2025” Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Fot. CIS