Logo Stowarzyszenie Metropolia Warszawa
20 września 2024
Powiat Legionowski – nowym członkiem Stowarzyszenia Metropolia Warszawa

Do grona samorządów członkowskich Stowarzyszenia Metropolia Warszawa – zgodnie z uchwałą nr 21/2024 Zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa” – dołączył Powiat Legionowski.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” reprezentuje od 18 września 2024 r. 79 jednostek samorządu terytorialnego z Mazowsza – gminy, miasta i powiaty – tym samym stowarzyszenie jest jedną z największych organizacji metropolitalnych w kraju.

Tym samym Stowarzyszenie reprezntuje komplet gmin i powiatów z regionu warszawskiego stołecznego (obszar NUTS2).
Dołączenie powiatu legionowskiego to ogromny sukces Stowarzyszenia, które jeszcze w 2018 roku liczyło tylko 23 Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Grafika przedstawiająca mapę gmin wchodzacych w skład Stowarzyszenia Metropolia Warszawa