Powiat zaprasza na kolejne bezpłatne badania
5 lipca 2019
Powiat zaprasza na kolejne bezpłatne badania

Ruszyły zapisy na kolejną turę bezpłatnych badań diagnostycznych dla mieszkańców powiatu, realizowanych w ramach Powiatowego Programu Zdrowotnego „Zdrowy Powiat”.

Pierwszą propozycją jest znana mieszkańcom z lat poprzednich akcja wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Mieszkańcy w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym będą mogli skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.

Szczegóły programu: tutaj

Program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego skierowano do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzone zostaną konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane będą badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA całkowitego. Zaplanowano także zorganizowanie warsztatów edukacyjnych.

Szczegóły programu: tutaj

Dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi.

Szczegóły programu: tutaj

Powyższe programy realizowane są w NZOZ MEDIQ LEGIONOWO. Zapisy pod numerem telefonu (22) 774 26 40. Liczba miejsc ograniczona.