Nadkom. Krzysztof Pijanowski komendantem Policji
22 kwietnia 2022
Nadkom. Krzysztof Pijanowski komendantem Policji

20 kwietnia nadkom. Krzysztof Pijanowski, dotychczas pełniący obwiązki Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie, został oficjalnie powołany na to stanowisko.

Nadkomisarz Krzysztof Pijanowski ukończył Wydział Administracji w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Pełni służbę w Policji od 20 sierpnia 1996 roku i od początku jest związany z legionowską komendą, gdzie pierwsze doświadczenia zdobywał w pionie prewencji. Od czerwca 1998 r. związany był z pionem prewencji komisariatu w Serocku, a od września 2000 r. służył w ogniwie kryminalnym tej jednostki. Od 2006 r. był Kierownikiem Ogniwa Zespołu Kryminalnego serockiego komisariatu. Na początku grudnia 2009 r. został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Wieliszewie, a od sierpnia 2013 r. był  Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Serocku. Od stycznia 2018 r. służył na stanowisku Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego legionowskiej komendy. Z dniem 10 września 2018 r. zostały mu powierzone obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie. 11 lutego 2019 r. objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie. 5 lutego 2022 roku powierzono mu obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie, a 20 kwietnia 2022 r. powołano go na to stanowisko.

Fot. KPP w Legionowie