Projekt siedziby PIK na kolejnym etapie
18 kwietnia 2022
Projekt siedziby PIK na kolejnym etapie

W połowie lutego rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt nowej siedziby dla Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie. Obecnie trwają negocjacje z autorką zwycięskiej pracy architekt Kariną Jędrak-Kościeszą, mające na celu ustalenie warunków wykonania kontraktu.

Autorka otrzymała nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania projektu na podstawie przygotowanej przez nią pracy. Negocjacje, które właśnie się rozpoczynają, to drugi etap prowadzonego konkursu. Ich celem jest ustalenie warunków wykonania kontraktu takich jak termin realizacji, zakres oraz wartość prac projektowych.

Obiekt zaproponowany w wybranej koncepcji ma 1 263,86 m kw. powierzchni, dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Znajdą się w nim między innymi sala widowiskowo-koncertowa ze sceną, garderobami, magazynem i rekwizytornią; biblioteka wraz z antresolą i zapleczem; studio nagrań z pracownią muzyczną; kompleks pracowni; sala wielofunkcyjna; przestrzenie wystawiennicza i coworkingowa; sala konferencyjna; klubokawiarnia artystyczna; pomieszczenia administracyjne; zaplecze gospodarcze i sanitarne. Ponadto zagospodarowano przestrzeń wokół budynku, zaprojektowano parkingi i dojazdy do obiektu oraz miejsce do organizacji wydarzeń plenerowych. Inwestycja, która powstać ma na działce pomiędzy ulicą Warszawską a ulicą Piotra Wysockiego w Legionowie, wkomponowana będzie w istniejący tam drzewostan.