Projektujemy ul. Partyzantów
17 stycznia 2022
Projektujemy ul. Partyzantów

Powiat Legionowski zakończył etap konsultacji z Gminą Jabłonna rozwiązań projektowych dla planowanej modernizacji drogi nr 1820W – ul. Partyzantów. Koszt projektu dla tej inwestycji to ponad 220 tys. zł.

Remont zaplanowano na blisko dwukilometrowym odcinku od wiaduktu nad torami w Chotomowie do ronda na skrzyżowaniu ulic Konwaliowej i Kisielewskiego w Jabłonnie. W ramach inwestycji droga zyska nową, wzmocnioną nawierzchnię, poprawiona zostanie jej geometria. Chodniki znajdujące się przy jezdni zostaną dopasowane wysokościowo do wyremontowanej drogi. W ramach korekty skrzyżowań powstaną lewoskręty na wysokości sklepu „Biedronka” oraz przy pętli autobusowej. Skrzyżowanie z ul. Kościelną zostanie przebudowane. Na wysokości skrzyżowania z ul. Jasną powstać ma czterowlotowe rondo. W rejonie ul. Jasnej zostaną wybudowane zatoki autobusowe. Proces projektowy zakończy się wystąpieniem o pozwolenie na budowę.