Przystanki na nowo
29 października 2020
Przystanki na nowo

Powiat Legionowski ogłosił przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca przebudowy zatok autobusowych, znajdujących się przy powiatowych drogach. Termin składania ofert mija 9 listopada.

Zadanie zakłada przebudowę zatok przystankowych w pięciu lokalizacjach. Dwie z nich znajdują się Legionowie przy drodze powiatowej 1823W - przystanki „Orzechowa 02” oraz "Cmentarz 02”. Kolejne trzy są w gminie Serock przy drodze powiatowej 1802W - w Jachrance "Ośrodek Warszawianka” kierunek Dębe i "Ośrodek Warszawianka” kierunek Zegrze oraz w Izbicy przystanek "ul. Serocka”.

Zakres prac obejmie rozebranie starych nawierzchni zatok, a następnie przygotowanie terenu pod nową nawierzchnię betonową. Wymienione na nowe zostaną również obrzeża i krawężniki. Tam gdzie będzie to konieczne, na czas trwania prac, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.