Przyszłość zaczyna się dzisiaj
27 października 2023
Przyszłość zaczyna się dzisiaj

O współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi, roli przedsiębiorców w budowaniu partnerstw międzysektorowych i współpracy jako najlepszej lokalnej inwestycji społecznej rozmawiali uczestnicy I Form Współpracy Międzysektorowej Powiatu Legionowskiego, które zorganizowano 26 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W spotkaniu wzięło udział ponad stu przedstawicieli samorządu, firm, instytucji i organizacji pozarządowych, dla których ważnym zagadnieniem jest budowanie nowoczesnej wspólnoty lokalnej oraz sprawne radzenie sobie z wyzwaniami natury społecznej, gospodarczej i ekologicznej. Forum było doskonałą platformą do poszukiwania innowacji i zwiększenia efektywności podejmowanych działań, stwarzając możliwość nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i pomysłów. Współpraca międzysektorowa w powiecie legionowskim jest kluczem do wykorzystania lokalnych zasobów w celu skutecznego podejmowania wyzwań społecznych, tworzenia realnych korzyści dla mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju. Dlatego powinna być rozwijana w przestrzeni publicznej na naszym terenie.

W programie forum znalazły się trzy panele dyskusyjne: debata samorządowa – współpraca z organizacjami pozarządowymi; debata – rola przedsiębiorców w budowaniu partnerstw międzysektorowych; współpraca międzysektorowa i międzypokoleniowa najlepszą lokalną inwestycją społeczną. Ponadto zorganizowano tzw. networking stolikowy, podczas którego uczestnicy omówili między innymi zagadnienia związane z przyszłością inwestycji społecznych i rozwojem w obszarze edukacji.