Regionalne spacery
28 sierpnia 2023
Regionalne spacery

Wraz z nowym rokiem szkolnym Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza uczniów i nauczycieli szkół z terenu powiatu legionowskiego do uczestnictwa w bezpłatnych spacerach tematycznych w ramach Programu Edukacji Regionalnej.

Wycieczki realizowane będą na terenie powiatu legionowskiego, zarówno w tygodniu, w czasie godzin lekcyjnych, a także popołudniami oraz w weekendy - np. dla uczestników kółek zainteresowań itp. Podczas spacerów, prowadzonych przez regionalistów, poruszone zostaną zagadnienia między innymi z zakresu historii, geografii i wiedzy o kulturze.

Formuła spotkań jest elastyczna i można ją modyfikować, tak aby dostosować do realizowanego w danej szkole programu. Spacery trwają najczęściej 1-2 godziny lekcyjne – w zależności od obszerności tematu. Na stronie www.pik.legionowski.pl dostępna jest publikacja pt. „Program edukacji regionalnej: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość powiatu legionowskiego”. Zachęcamy również do odwiedzenia kanału YouTube Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, gdzie dostępne są nagrania zrealizowane przez pana Konrada Szostka w ramach Filmoteki Akademii Edukacji Regionalnej. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: biuro@pik.legionowski.pl.