Rondo z dofinansowaniem od Powiatu
17 maja 2022
Rondo z dofinansowaniem od Powiatu

17 maja w siedzibie starostwa podpisano umowę dotyczącą współfinansowania przez Powiat Legionowski inwestycji dotyczącej rozbudowy ul. Polnej w gminie Wieliszew. Powiat przekazał pomoc w wysokości 1 000 000,00 zł. na realizację tego zadania.

Przedsięwzięcie "Rozbudowa ulicy Polnej – droga gminna nr 18054W w Wieliszewie na odcinku od ul. Kościelnej – droga powiatowa nr 1818W – do ul. Miłej realizowane jest przez Gminę Wieliszew. W jego ramach na skrzyżowaniu ulic Polnej i Kościelnej wybudowane zostanie rondo o średnicy 19 m z nieprzejezdną wyspą centralną, dodatkowo powstaną przejścia dla pieszych z azylami, dwa przejazdy rowerowe oraz nowa zatoka autobusowa w ul. Kościelnej w kierunku drogi wojewódzkiej 631.