Sezon Podwieczorków zakończony
27 czerwca 2022
Sezon Podwieczorków zakończony

Występem sopranistki Justyny Samborskiej, która wyśpiewała „Najpiękniejsze Arie, zakończyła się zimowo-wiosenna odsłona „Muzycznych Podwieczorków”.

Cykl organizowany przez Centrum Kultury i Czytelnictwa we współpracy z Instytutu Muzyki Dawnej oraz Miasta i Gminy Serock wystartował we wrześniu 2020 r. Powiat Legionowski wspiera finansowo jego realizację. Ideą koncertowych spotkań jest zaprezentowanie mieszkańcom naszego rejonu najwspanialszych dzieł muzyki klasycznej. Podczas koncertów ostatniej edycji na scenie w Serocku wystąpiło wielu muzyków i wokalistów, prezentujących różny repertuar oraz style muzyczne. W sezonie wakacyjnym muzyka klasyczna nie zamilknie w Serocku.  Co dwa tygodnie w niedziele o godzinie 18.00, na rynku, będą odbywały się koncerty w ramach cyklu „Fontanna Muzyki”.

Harmonogram wydarzeń:

10 lipca - zespół folkowo-rockowy Mitra "Oj tam!"

24 lipca - zespół Meltrad "Odkryj w sobie Irlandię"

7 sierpnia - Kwartet puzonowy "Ta ostatnia niedziela"

28 sierpnia - koncert muzyki filmowej "Motywy z obiektywu"