Skarbnik na medal
20 maja 2022
Skarbnik na medal

Podczas ogólnopolskiego 10. Kongresu „Perły Samorządu” skarbnik Powiatu Legionowskiego Katarzyna Rembelska odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w rankingu Skarbnik Samorządu Dziennika Gazety Prawnej w kategorii Powiaty.

Sprawne zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego to m.in. budowa funkcjonalnej infrastruktury, określenie priorytetów rozwojowych oraz ciągłe podnoszenie jakości życia mieszkańców. Osiągnięcie tych celów nie byłoby możliwe bez umiejętnego zarządzania budżetem gminy i powiatu. Z takiego właśnie założenia wyszli organizatorzy plebiscytu i postanowili nagrodzić najlepszych samorządowych skarbników. – Rola skarbników w ostatnich latach w wyraźny sposób wyewoluowała. Ich praca stanowi fundament polityki samorządów lokalnych. Służby finansowe odpowiedzialne są nie tylko za bieżącą obsługę księgową budżetów, lecz także w pełni współuczestniczą w procesach zarządczych i kreują polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządów. Bez wątpienia wyraźny wpływ na podniesienie rangi skarbników miały ostatnie lata, kiedy stanęliśmy wobec wyzwań, jakie przyniosła pandemia i wynikające z niej problemy gospodarcze oraz finansowe – mówią organizatorzy plebiscytu.
Wyróżnienie dla skarbnik Katarzyny Rembelskiej to potwierdzenie, że finanse powiatu legionowskiego są w dobrych rękach i w doskonałej kondycji.

Kongres „Perły Samorządu” to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów.

Katarzyna Rembelska – skarbnik Powiatu Legionowskiego

Zdjęcie w nagłówku - gazetaprawna.pl