Zdjęcie wykonane na sali gimnastycznej LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Od lewej członek Zarządu Powiatu marcin Fabisiak, starosta legionowski Roman Smogorzewski wręcają teczke z dyplomem uczniowi liceum (po prawej)..
20 września 2024
Starosta ponownie nagrodził najlepszych uczniów

Już po raz 18. wręczono nagrody Starosty Legionowskiego dla najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski. Uroczystość odbyła się 19 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie.

Kandydaci do nagrody, oprócz wysokiej średniej (powyżej 5.0) i przynajmniej bardzo dobrej oceny z zachowania, musieli uzyskać akceptację Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego. W tym roku wyróżniono 90 prymusów – 67 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, 17 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, 3 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Legionowie oraz 3 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Serocku. Najwyższą średnią uzyskała Marta Sołoducha z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej – 5,77. Nagrodę za najlepiej zdany egzamin maturalny otrzymały ex aequo Klaudia Guzek (88% z języka polskiego, 100% z matematyki i 100% z języka angielskiego) i Zuzanna Przybylska (90% z języka polskiego, 98% z matematyki i 100% z języka angielskiego) – absolwentki Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Rodzice najzdolniejszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Nagrody Starosty Legionowskiego dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Legionowski zostały ustanowione uchwałą Rady Powiatu z dnia 27 kwietnia 2006 r. W ciągu osiemnastu lat przyznanych zostało już