Starostwo znów czynne w soboty i dłużej w poniedziałki
6 lipca 2020
Starostwo znów czynne w soboty i dłużej w poniedziałki

Od 1 lipca w starostwie przywrócona została obsługa klientów w soboty i wydłużone godziny pracy w poniedziałki.

Od godziny 8.00 rano do godz. 12.00 będzie można załatwić sprawy w Biurze Obsługi Mieszkańców z zakresu architektury, geodezji oraz ochrony środowiska. Tego dnia wydział komunikacji przyjmować będzie klientów od godz. 8.00 do godz. 11.30.

Nastąpi również powrót do wydłużonych godzin pracy w poniedziałki. Biuro Obsługi Mieszkańca pracować będzie w godz. 8.00-18.00, natomiast wydział komunikacji do 17.30. Wejście do wydziału komunikacji znajduje się od strony ulicy Fabrycznej.

W zakresie spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy zalecane jest umówienie się na konkretny termin za pośrednictwem aplikacji internetowej (terminwizyty.legionowski.pl) lub telefonicznie (22 764 01 57).

Obsługa nadal odbywać będzie się wyłącznie na parterze – pozostała część budynku nie będzie dostępna dla klientów.


Płatności tylko kartą
W soboty wszelkie opłaty związane z załatwianymi formalnościami będzie można  uregulować na miejscu wyłącznie płacąc kartą płatniczą. W starostwie nie ma kasy, której funkcję w dni powszednie spełnia Filia Banku Spółdzielczego, zlokalizowana w tym samym budynku.

Nadal obowiązuje reżim sanitarny, wymagany w związku ze stanem epidemii obejmujący ograniczenia liczby osób, które mogą jednocześnie przebywać w salach obsługi wydziałów obsługi i komunikacji na parterze budynku. Przypominamy o konieczności stosowania środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, dezynfekcja rąk – środki dezynfekcyjne udostępniamy na miejscu w urzędzie).

Informujemy, że w 2020 roku Biuro Obsługi Mieszkańców nie będzie pracować w dniach 14-15 sierpnia i 31 października.