Sztandar dla pszczelarzy
18 czerwca 2024
Sztandar dla pszczelarzy

Nadaniem sztandaru uczczono 70. rocznicę powstania Koła Pszczelarzy w Legionowie. Jednym z fundatorów sztandaru jest Powiat Legionowski.

Uroczystość nadania sztandaru zorganizowano 15 czerwca w legionowskim ratuszu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele kół pszczelarskich, władz samorządowych z terenu powiatu oraz zaproszeni goście. Powiat Legionowski reprezentował wicestarosta Konrad Michalski. Fundatorzy wbili symboliczne gwoździe w drzewiec sztandaru, sztandar wręczono prezesowi Koła Zenonowi Rybińskiemu, a następnie poświęcono. Spotkanie było także okazją do podsumowania działalności Koła Pszczelarzy w Legionowie i wyróżnienia jego najlepiej gospodarujących członków.

Koło Pszczelarzy w Legionowie powstało w 1954 r, zrzesza 60 pszczelarzy i jest jednym z 13 kół wchodzących w skład Mazowieckiego Związku Pszczelarzy. Zapewnia właściwy, bezpieczny i zdrowy chów pszczół, przyczyniając się do rozwoju pszczelarstwa, ochrony środowiska naturalnego oraz popularyzacji polskiego miodu i produktów pszczelich.