Twin Cities Serock Cup 2019
9 września 2019
Twin Cities Serock Cup 2019

Jeden z największych w regionie tegorocznych międzynarodowych turniejów piłkarskich dla młodzieży - Twin Cities Serock Cup 2019 – zgromadził ponad 700 zawodników z roczników 2009 i 2010 grających w 48 klubach. Rywalizację wygrały zespoły poznańskiej Akademii Piłkarskiej Reissa (2009) oraz Znicza Pruszków (2010).

Międzynarodowy młodzieżowy turniej piłkarski Twin Cities Serock Cup 2019 odbył się w dniach 6-8 września br. Wzięło w nim udział ponad 700 zawodników reprezentujących 48 zespołów z całej Polski oraz zagraniczne. Rozgrywki były podzielone na dwie grupy wiekowe – roczniki 2009 i 2010.  W każdej z tych kategorii najpierw rozegrano eliminacja. Wyłoniły one po 4 grupy z każdego rocznika. Dalsze rozgrywki były kontynuowane z podziałem wynikającym z awansów. Dzięki temu w finałach najlepsi zagrali w grupach platynowych, nieco słabsi – w złotych, pozostali – w srebrnych i brązowych.

W imprezie uczestniczyła reprezentacja Powiatu Legionowskiego. W roczniku 2009 pokonanie w fazie eliminacyjnej m.in. białoruskiego FK DUSH Bereza, Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Agrykoli Warszawa dało nam awans do grupy złotej. Tutaj zwycięstwo nad Lechią Dzierżoniów i remis z Marcovią Marki dają nam „tylko” 5. miejsce w grupie, a ostatecznie 11. – w turnieju.

W roczniku 2010 wysokie zwycięstwa nad Lechią Dzierżoniów i Sokół&Gigant pozwoliło – podobnie jak w przypadku rok starszych kolegów - na awans do grupy złotej. Tutaj trafiamy na silny Ursus Warszawa i Magic London, którym ulegamy. Pokonujemy jednak FK DUSH Berezę, AP TOP 54 Biała Podlaska i remisujemy z Polonią Warszawa, co daje nam 4. miejsce w grupie. Ostatecznie zajmujemy 10. lokatę w turnieju.

Wyniki można uznać za umiarkowany sukces zważywszy, że nasza reprezentacja obecnie właściwie jest na etapie budowania.

Na Twin Cities Serock Cup 2019 przyjechały jedne z najlepszych drużyn młodzieżowych w Polsce. Rywalizacja sportowa podczas imprezy stała na najwyższym poziomie. Spektakularne akcje, bramki godne aren światowych, dyscyplina taktyczna zwycięzców, parady bramkarskie – to wszystko obejrzeli licznie zgromadzeni kibice. Nikogo nie przestraszyła nawet kilkugodzinna ulewa. W strugach deszczu ani walka, ani doping nie ustawały.

W roczniku 2009 rywalizacja o najwyższe lokaty była niezwykle zacięta. Zwycięsko wyszedł z niej zespół Akademii Piłkarskiej Reissa wyprzedzając o 2 punkty Legię Warszawa. Co prawda w bezpośrednim grupowym pojedynku lepsza okazała się stołeczna drużyna, to jednak „zgubiła” ona punkty zaliczając dwa remisy.

Również w roczniku 2010 Akademia Piłkarska Reissa pokazała, że trzeba się z nią liczyć. Co prawda tutaj nie udało jej się wygrać, ale pewnie zgarnęła srebro. Złoty puchar w geście triumfu podniosła drużyna Znicza Pruszków.

Starosta Robert Wróbel objął turniej Twin Cities Serock Cup 2019 patronatem honorowym.