Wariacje na temat... ‒ letnie plenery malarskie
20 czerwca 2024
Wariacje na temat... ‒ letnie plenery malarskie

Zbliża się czas wakacji, a razem z nimi kolejny cykl cotygodniowych sobotnich plenerów malarskich pod okiem artystki Katarzyny Gawlik. Dającym sporo przestrzeni do interpretacji tematem przewodnim tegorocznych artystycznych spotkań w lipcu i sierpniu będzie hasło: „Wariacje na temat...”. Każdy z plenerów zaplanowany jest w innym miejscu powiatu legionowskiego, każdy też będzie miał osobny tytuł.

Przedstawiamy malarski rozkład jazdy na lipiec 2024 (sierpniowy harmonogram opublikujemy później):

6 lipca 2024 r.: „Blaski i cienie krajobrazu” – Wieliszew (współrzędne: 52.4754550, 20.9432680);

13 lipca 2024 r.: „W środku lasu” – Olszewnica Nowa (las pamięci JPII; współrzędne: 52.4537025, 20.8505062);

20 lipca 2024 r.: „Pejzaż nierealny” – obok jeziora Góra, ruiny starego PGR-u (współrzędne: 52.4518107, 20.7732197);

27 lipca 2024 r.: „Pejzaż sielski, wiejski” – okolice Marynina (współrzędne: 52.5254923, 20.9963074).

Wybrane prace uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej.

Na warsztaty malarskie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat, bez względu na artystyczne doświadczenie.

Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (imię, nazwisko i telefon kontaktowy przesłane pod adresem e-mail: animacja@pik.legionowski.pl). Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl.

Technika tworzenia jest dowolna. Przybory malarskie – papier, farby, pędzle, woda, naczynia itd. itp. każdy uczestnik/uczestniczka spotkania organizuje we własnym zakresie.

W razie niesprzyjającej aury w danym dniu plener zostaje odwołany.

O prowadzącej:

Katarzyna Gawlik ‒ absolwentka warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w pracowni malarskiej prof. Urszuli Mroczek. Z wyróżnieniem ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz, w pracowni projektowej doc. Henryki Gałązki i malarskiej prof. Grzegorza Pabla. Podczas poszukiwań swojej artystycznej drogi malowała, tworzyła collage oraz instalacje. Zawodowo zajęła się projektowaniem wnętrz. W ostatnim czasie wraca do swojej pierwszej miłości ‒ malarstwa.

Patron: Powiat Legionowski

Partnerzy: Gmina Jabłonna, Miasto Legionowo, Gmina Nieporęt, Miasto i Gmina Serock, Gmina Wieliszew