Wybieramy sportowca roku 2021
27 lipca 2022
Wybieramy sportowca roku 2021

Zapraszamy do udziału w plebiscycie Najlepszy Sportowiec Powiatu Legionowskiego roku 2021. Głosowanie trwa do 31 sierpnia – za pomocą kuponu wyciętego z gazety – „Kurier” lub wydrukowanego z pliku pobranego ze strony www.powiat-legionowski.pl 

Wypełniony kupon należy wysłać na adres: Starostwo Powiatowe w Legionowie, Wydział Spraw Społecznych, ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, 05-119 Legionowo lub wrzucić do konkursowych urn rozstawionych w urzędach gmin na terenie powiatu legionowskiego.

Poniżej prezentujemy ich sylwetki i zachęcamy do głosowania na swojego faworyta.

Patrycja Bereznowska – ultramaratonka, instruktorka jeździectwa, interesuje się tai chi i psychologią sportu. Aktywnie uświadamia społeczeństwo, jak ciężką chorobą jest depresja. Startując i wygrywając w biegach ultra pokazuje, że granice nie istnieją, a wiele zależy od zaangażowania. Trenuje w drużynie Wieliszew Heron Team.

Osiągnięcia w 2021 r.: rekord świata w biegu 72h podczas nieoficjalnych mistrzostwa świata w Suwałkach, rekord trasy Ultrabalatonu 216 km na Węgrzech, po raz 7. obroniony tytuł Mistrzyni Polski w biegu 24h podczas Mistrzostw Polski 24h w Pabianicach, zwycięstwa w 18 ultramaratonach na terenie Polski, Open Bieg Herosa 9h, Dzika Rospuda Ultra Trail - i poza naszymi granicami.

 

Malwina Głowacka – cheerleaderka, wzorowa uczennica i wszechstronna sportsmenka, bierze udział w biegach terenowych m.in. Bieg Morskiego Komandosa, Bieg Rzeźnika. Reprezentuje kluby Elite Cheerleaders Academy, Młody vs Stary.

Osiągnięcia w 2021 r.: złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii Pom Dance Premier Senior Mini Drużyny, 1. miejsce w Pucharze Polski – zawody w Karczewie i Łochowie, 1. miejsce w Grand Prix Polski w Kobylnicy, 1. miejsce w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders w Garwolinie, brązowy medal w Biegu Morskiego Komandosa, wielokrotne reprezentowanie SP nr 4 w Legionowie podczas zawodów biegowych, piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykarskich, unihokeju.

Kornelia Olkucka – jedna z niewielu kobiet ścigających się w kartingu wyczynowym, w najszybszej kategorii Rotax Max DD2 (jazda na dwubiegowym gokardzie, osiągającym prędkość nawet 140 km/h), trenuje od 14. roku życia, reprezentuje zespół 46 Team.

Osiągnięcia w 2021 r.: wybrana do reprezentacji Polski podczas Olimpiady Sportów Motorowych Motorsport Games Marsylia 2022 w kategorii karting endurance. 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. 6. miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii DD2.

 

 

Kamil Otowski – wielokrotny finalista Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Paraolimpiady w pływaniu. Trenuje od 10. roku życia. Jego pasją – poza sportem – jest prawo.

Osiągnięcia w 2021 r.: Mistrzostwo Polski w wyścigu na 200 m stylem dowolnym open, 5. miejsce na 200 m stylem dowolnym i 6. miejsce na 100 m stylem grzbietowym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

 

 

 

Michał Perl – wielokrotny rekordzista oraz medalista Mistrzostwa Świata w lodowym pływaniu. Trenuje od 6. roku życia. Zawodnik UKS „Delfin” Legionowo.

Osiągnięcia w 2021 r.: uznany przez Federację Lodowego Pływania IISA rekord świata w wyścigu na 50 m stylem dowolnym. Mistrzostwo Świata na 100 m uderzeniem w całości. Nowy rekord świata i Mistrzostwo Świata na 100 m uderzeniem piersiowym grupa wiekowa 25-29. Mistrzostwo Świata na 50 m stylem dowolnym grupa wiekowa 25-29.

 

 

 

Jakub Rochnowski – motorowodniak, posiada patenty: sternika, nurka i ratownika wodnego, przestrzega fair play, jest zawodnikiem UKS „Delfin” Legionowo.

Osiągnięcia w 2021 r.: zwycięstwa we wszystkich trzech eliminacjach Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasie GT30, 6. miejsce w Motorowodnych Mistrzostwach Europy w klasie GT30, 7. miejsce w Motorowodnych Mistrzostwach Świata w klasie GT30, złoty medal w wyścigu na 100 m stylem dowolnym oraz srebrny medal na 100 m stylem klasycznym podczas Mistrzostw Pływania w Ostrołęce, brązowy medal w wyścigu na 50 m stylem dowolnym podczas zawodów PowerSwim w Ciechanowie.

 

Maja Rybińska - od 5. roku życia uprawia narciarstwo alpejskie. Trenuje na stokach Polski, Włoch i Austrii, w sezonie letnim - w Centralnych Ośrodkach Sportu w Cetniewie, Wałczu, Szczyrku oraz na hali narciarskiej w Druskiennikach. Reprezentuje Klub Narciarski Gondola Krynica/ Bębenek Racing Group.

Osiągnięcia w 2021 r.: złote medale Mistrzostw Polski Młodzików w Narciarstwie Alpejskim – slalom gigant i super gigant, 8 medali ( 2 x złoto, 3 x srebro, 3 x brąz) na 14 startów w Młodzieżowym Pucharze Polski w Narciarstwie Alpejskim – 2. miejsce w Klasyfikacji Generalnej, kwalifikacja przez Polski Związek Narciarski do reprezentacji Polski w ramach kadry A na Mistrzostwa Świata w Abetone we Włoszech. Podczas tej imprezy: 10. miejsca w slalomie gigancie i slalomie specjalnym w kategorii U14.

 

Paulina Saczuk – reprezentantka Polski w kickboxingu. Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego - po ukończeniu studiów, pracując jako nauczyciel, zaraża dzieci i młodzież pasją do sportu. Od 2013 r. reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych.

Osiągnięcia w 2021 r.:  Mistrzostwo Polski Seniorów w formule low-kick kickboxingu, złoty medal Pucharu Świata w formule low-kick, 5. miejsce wywalczone w formule low-kick na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu.

 

 

Ines Wojciechowska – startuje w biegach długodystansowych i militarnych. Jest wszechstronną, zawsze uśmiechniętą sportsmenką. Motywuje nie tylko drużynę, ale również innych sportowców. Reprezentuje drużynę Młody vs Stary.

Osiągnięcia w 2021 r.: 1. miejsce w Szlemie Komandosa: Bieg o Nóż Komandosa, ¼ Maratonu Komandosa, ½ Maratonu Komandosa, Maraton Komandosa (wszystkie biegi z 10-kilogramowym plecakiem i w mundurze). Zwycięstwo w Maratonie Selekcji w Bieszczadach (bieg z plecakiem i inne zadania). 3. miejsce w Murph Challenge. Ma na koncie wiele innych startów i zwycięstw.

 

Regulamin

Kupon do głosowania

Kupon do głosowania x 4