Wymienili odpady na nagrody
21 lutego 2022
Wymienili odpady na nagrody

Już po raz trzeci szkoły prowadzone przez Powiat Legionowski wzięły udział w konkursie ekologicznym „Myśl globalnie, działaj lokalnie. Segregujesz – zyskujesz”. Najlepsze placówki oraz ich uczniowie i nauczyciele odebrali nagrody podczas uroczystości, która odbyła się 18 lutego w starostwie.

Ideą konkursu jest  podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw ekologicznych oraz promowanie i utrwalanie nawyku selektywnego zbierania odpadów. Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: „Najlepsza placówka oświatowa”, „Najlepszy opiekun” oraz „Najlepszy uczeń”. Szkoły otrzymują czeki, a nagrodzeni w kategoriach indywidualnych nagrody rzeczowe.

W wyzwaniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku oraz Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. W tej edycji konkursu zebrano łącznie 9667,07 kg makulatury, 341,07 kg baterii oraz 645,45 kg nakrętek.

Wyniki konkursu:

Kategoria „Najlepszy uczeń”

1. miejsce Daniel Komorowski
2. miejsce Wiktoria Wilkowska
3. miejsce Kacper Stanisławski

Kategoria „Najlepszy opiekun”

1. miejsce Anna Borkowska
2. miejsce Beata Siebierska
3. miejsce Bartosz Lipko

Kategoria „Najlepsza placówka oświatowa”

1. miejsce Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie
2. miejsce Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym