Wystartowała nowa kadencja samorządu
8 maja 2024
Wystartowała nowa kadencja samorządu

Miniony poniedziałek (6 maja) był formalnie pierwszym dniem nowej kadencji samorządu 2024-2029. Tego dnia odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu w Legionowie, podczas której radni złożyli ślubowanie, a następnie wybrali prezydium Rady i Zarząd Powiatu.

Kwietniowe wybory samorządowe przyniosły powiatowi legionowskiemu zmiany personalne. W obecnej kadencji w Radzie Powiatu zasiądzie jedenastu radnych, którzy pełnili mandat w ubiegłej kadencji i dwunastu nowych reprezentantów.

Przewodniczącym Rady Powiatu w Legionowie został Tomasz Talarski, zaś wiceprzewodniczącymi – Zenon Durka i Karol Urbaniak. Starostą legionowskim wybrano Romana Smogorzewskiego, który tę funkcję pełnił już w latach 2000-2002. Na swojego zastępcę zaproponował Konrada Michalskiego, a radni przychylili się do tego wniosku. W skład Zarządu Powiatu weszli ponadto Marcin Fabisiak, Sylwia Krzyżanowska-Grabiec oraz Artur Stankiewicz.