Rozstrzygnięcie konkursu "Zdrowie w Bajce"
18 lutego 2022
Rozstrzygnięcie konkursu "Zdrowie w Bajce"

Znamy już laureatów XIII edycji konkursu dla dzieci "Zdrowie w bajce”. Dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu rywalizowały w konkursie teatralnym „Zdrowie w Bajce”.

Młodzi aktorzy zaprezentowali się w czterech kategoriach: przedszkola, zerówki oraz klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej. Pod opieką nauczycieli, przygotowały pouczające spektakle poruszające ważny temat tolerancji. Temat tegorocznych zmagań brzmiał „Tolerancja ważna sprawa – różne dzieci łączy wspólna zabawa”.

Tym razem, ze względu na pandemię Covid-19 konkurs został przeprowadzony w formie zdalnej – przedstawienia dzieci zostały zarejestrowane na nośnikach USB i ocenione przez jury konkursowe. Czoło wyzwaniu stawiło 24 grupy – prawie 200 przedszkolaków, „zerówkowiczów” oraz uczniów klas I-III i IV-VI.

Konkurs, który tym razem miał na celu udzielenie wsparcia psychologiczno –pedagogicznego uczniom, rodzinom i nauczycielom zorganizowali: Powiat Legionowski, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legionowie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Legionowie.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• Kategoria Przedszkolaki

I miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Legionowie
II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 1 w Legionowie
III miejsce – Przedszkole Gminne w Jabłonnie
Wyróżnienie –Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Kiełpińskiej
Wyróżnienie –Samorządowe Przedszkole im. Krasnala Hałabały w Serocku
Wyróżnienie –Przedszkole w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie

• Kategoria  ZERÓWKI

I miejsce – Samorządowe Przedszkole w Zegrzu
II miejsce – Przedszkole Gminne w Jabłonnie
III miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dom” w Jabłonnie