Zmarł Marian Pietrucha
2 marca 2023
Zmarł Marian Pietrucha

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariana Pietruchy pseudonim „Mat” - mieszkańca gminy Nieporęt, żołnierza Armii Krajowej, wieloletniego członka Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczonego Medalem Zwycięstwa i Wolności oraz Odznaką Grunwaldzką. Za swoją działalność konspiracyjną osadzony został przez NKWD na 15 miesięcy w radzieckim łagrze w Borowiczach.
Marian Pietrucha był zaangażowany w życie lokalnej społeczności i brał czynny udział w gminnych uroczystościach patriotycznych. Opuścił nas człowiek o wspaniałym sercu i nieprzeciętnym umyśle. Wielki patriota. Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny oraz bliskich.
Msza żałobna w intencji śp. Mariana Pietruchy odbędzie się w piątek, 3 marca, o godzinie 12.00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nieporęcie.

Źródło i fot.: www.nieporet.pl