ZOZ „Legionowo” ma nowy sprzęt
28 grudnia 2021
ZOZ „Legionowo” ma nowy sprzęt

Nowoczesny sprzęt medyczny o wartości blisko 2 mln złotych jest już na wyposażeniu ZOZ „Legionowo”.

We wrześniu informowaliśmy, że nowy sprzęt wkrótce pojawi się w przychodni „na górce”. Dziś cieszymy się, mogąc napisać, że już jest. I to dziś właśnie symbolicznie przekazaliśmy go do użytkowania naszej placówce medycznej podczas spotkania, w którym na zaproszenie starosty Sylwestra Sokolnickiego uczestniczył wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Uczestnikami prezentacji nowoczesnej aparatury diagnostycznej i stomatologicznej byli również włodarze wszystkich pięciu gmin naszego powiatu, dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ Zbigniew Terek oraz dyrektor Szpitala w Legionowie dr n. med. Robert Ryczek, członkowie Zarząd Powiatu w Legionowie, radni Rady Powiatu w Legionowie, a także radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Anna Brzezińska.

ZOZ „Legionowo” wzbogacił się o cyfrowy aparat RTG wraz z konsolą technika, mammograf ze stacją akwizycyjną technika i stacją diagnostyczną lekarską, densytometr rentgenowski, cyfrowy ultrasonograf z kompletem głowic, unit stomatologiczny oraz infrastrukturę sprzętową (serwer na potrzeby integracji sprzętów będących przedmiotem zamówienia dla systemów RIS i PACS, zewnętrzny system NAS) wraz z konfiguracją i instalacją. Dostawcy sprzętów medycznych przeszkolili także z ich obsługi zatrudniony w przychodni personel medyczny.

Sprzęt, który kosztował 1 995 330 zł, Powiat Legionowski zakupił ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.