4 czerwca 2019
30. rocznica obrad Okrągłego Stołu i pierwszych wolnych wyborów

4 czerwca, w samo południe, w 30. rocznicę obrad Okrągłego Stołu i pierwszych wolnych wyborów Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła mieszkańców powiatu na odsłonięcie instalacji upamiętniającej tamte wydarzenia. Na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki przy pomniku marsz. Józefa Piłsudskiego pojawił się biało-czerwony baner, symbolizujący okrągły stół, na którym widnieją imiona i nazwiska uczestników negocjacji prowadzonych od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 r. Symboli tego dnia było jednak więcej. Począwszy od godziny wydarzenia nawiązującej do słynnego plakatu „W samo południe”, przygotowanego na wybory 1989 roku przez Tomasza Sarneckiego, a na solidarnościowym, opozycyjnym hymnie, utworze "Mury" Jacka Kaczmarskiego, skończywszy.