27 września 2024
Budowa parkingu P&R w Zegrzu Południowym

Na ostatnim posiedzeniu Rady Powiatu w Legionowie radni podjęli ważną uchwałę, wyrażającą zgodę na przystąpienie Powiatu Legionowskiego do porozumienia między samorządami. Na mocy tego porozumienia, Powiat wspólnie z Gminami Nieporęt, Wieliszew oraz Serock przystąpi do realizacji projektu budowy wielopoziomowego parkingu przy stacji kolejowej Zegrze Południowe. Liderem przedsięwzięcia będzie Gmina Nieporęt, która będzie odpowiadać za projektowanie oraz pozyskanie środków na realizację inwestycji. Pozostałe samorządy, w tym Powiat Legionowski, zadeklarowały swoje wsparcie, również finansowe, w realizacji tego kluczowego projektu infrastrukturalnego, który ma na celu poprawę dostępności transportowej dla mieszkańców regionu.