5 września 2023
XII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw

Doskonała pogoda, idealne miejsce w Porcie Nieporęt, wspaniałe, pełne smakołyków stoiska sołectw - tego wszystkiego można było doświadczyć w minioną sobotę (2 września) podczas XII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw. Wydarzenie od kilkunastu lat organizowane przez Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński cieszy się niesłabnąca popularnością wśród mieszkańców - zasłużenie, gdyż jak zawsze jest wzorowo zorganizowane. Puchar i tytuł Laureata XII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw otrzymało sołectwo Somianka-Parcele (Gmina Somianka ), które okazało się także najlepsze w kategorii "Smaki, kuchnia regionalna". Pierwszą nagrodę w kategorii „Zawody sprawnościowe”, ufundowaną przez Powiat Legionowski, wywalczyło sołectwo Białobrzegi (Gmina Nieporęt). Ponad to głosami uczestników Festiwalu otrzymało ono nagrodę publiczności. W kategorii "Prezentacja dorobku sołectw" bezkonkurencyjne było sołectwo Wieliszew (Gmina Wieliszew). Gratulujemy!