Remontujemy drogę w Janówku
24 września 2021
Remontujemy drogę w Janówku

Od początku września trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1817W, przebiegającej przez gminy Wieliszew i Jabłonna. Koszt całego zadania to 4 530 329,49 zł. Na realizację tej inwestycji Powiat Legionowski pozyskał wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4 000 000,00 zł.

Prace prowadzone są na prawie czterokilometrowym odcinku, od drogi wojewódzkiej nr 631 w gminie Wieliszew do drogi wojewódzkiej nr 630 w gminie Jabłonna. Zadanie obejmuje przebudowę nawierzchni drogi, przebudowę wysokościową chodnika, budowę ścieżki rowerowej na odcinku 740 m (po stronie gminy Wieliszew), która połączy się z istniejącą ścieżką, przebudowę odwodnienia, zjazdów bramowych oraz wymianę oznakowania pionowego i korektę oznakowania poziomego.

Wybrany w postepowaniu przetargowym wykonawca - firma INFRASTRUKTURA BUD-59 Sp. z o. o. - udzieli pięcioletniej gwarancji na wykonane prace.

Zakończenie prac przy przebudowie drogi powiatowej nr 1817W planowane jest na połowę grudnia. Obecnie wykonawca prowadzi roboty porządkowe i przygotowawcze.