Jazz Jam. Piotr Schmidt Quartet - "Tribute to Tomasz Stańko"
19 września 2020, godz. 19:00 - 21:00
Jazz Jam. Piotr Schmidt Quartet - "Tribute to Tomasz Stańko"
Miejsce, ulica: sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

19 września, godz. 19.00
plac przy MOK Legionowo, ul. Norwida 10
Piotr Schmidt Quartet
- "Tribute to Tomasz Stańko"

wstęp - bezpłatne wejściówki dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Wybitny trębacz jazzowy, Piotr Schmidt wraz ze znakomitym pianistą Wojciechem Niedzielą, oraz sekcją rytmiczną czołowego tria RGG Krzysztofem Gradziukiem (perkusja) i Maciejem Garbowskim (kontrabas) stworzyli autorski program muzyczny, który znalazł się w najnowszym albumie kwartetu "Tribute to Tomasz Stańko".
Z Wojciechem Niedzielą Schmidt współpracuje już od trzech lat, a we wrześniu 2017 nakładem wydawnictwa SJRecords ukazała się ich pierwsza wspólnie nagrana płyta - Dark Morning. Tribute To Tomasz Stańko, jak Piotr Schmidt się wypowiada, jest hołdem i podziękowaniem złożonym zmarłemu 29 lipca 2018 roku artyście za ogromną inspirację i niesamowite emocje, których muzyka Stańko mu dostarczała przez wiele ostatnich lat.
Kwartet Piotra Schmidta wystąpi w składzie:
Piotr Schmidt - trąbka
Wojciech Niedziela - fortepian