JERZY MAŁEK GROUP Promocja płyty "Gravity" jazz w ratuszu
24 lutego 2023, godz. 19:00 - 21:00
JERZY MAŁEK GROUP Promocja płyty "Gravity" jazz w ratuszu
Miejsce, ulica: sala widowiskowa w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41

 

 

JERZY MAŁEK GROUP
Promocja płyty "Gravity"

bilety - 45 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Jerzy Małek Group wystąpi w skladzie:
JERZY MAŁEK - trąbka, flugelhorn
WOJCIECH LICHTAŃSKI - alto sax
PIOTR WYLEŻOŁ - fortepian, keyboards
ANDRZEJ ŚWIĘS - bass
SEBASTIAN FRANKIEWICZ - perkusja, spds sampler

Jerzy Małek wraz z zespołem zaprezentuje najnowszy autorski projekt zatytułowany "Gravity", wydany na płycie pod koniec 2022 roku.
Muzyka prezentowana przez artystę to fuzja wielu gatunków połączonych ze sobą niczym nieposkromioną jazzową improwizacją. Styl muzyczny, w którym wypowiada się zarówno jako kompozytor, jak i instrumentalista, można postrzegać wielopoziomowo.
Począwszy od warstwy harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której wyróżnikiem jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub tez? ich składnikami, które wprawne ucho rozpozna po chwili. Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje, że muzyka, pomimo swego wysublimowania, staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy. I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, spajająca cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.