L Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
27 marca 2023, godz. 11:00 - 13:00
L Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11, aula

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526) zwołuję L Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 27 marca 2023 r.  na godz. 11.00.

Obrady odbędą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Podziękowanie za organizację i wspieranie bezinteresownej działalności społecznej i charytatywnej na terenie powiatu.
  4. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  5. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  6. Bezpieczeństwo publiczne w Powiecie Legionowskim - sprawozdanie Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za rok 2022.
  7. Bezpieczeństwo sanitarne – sprawozdania z działalności za rok 2022:
  1. Inspekcji sanitarnej;
  2. Inspekcji weterynaryjnej.
  1. Ochrona konsumentów na terenie Powiatu Legionowskiego – zapoznanie ze sprawozdaniem Powiatowego Rzecznika Konsumentów za rok 2022.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie zwolnienia samorządowego zakładu budżetowego – Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie z obowiązku wpłaty części nadwyżki środków obrotowych do budżetu Powiatu Legionowskiego.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę Nr 308/XLVII/2022 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2023.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2023-2043.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia zadań realizowanych przez Powiat na rzecz osób niepełnosprawnych finansowanych lub dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości środków przeznaczonych na te zadania.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta i Gminy Serock.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie przyjęcia „Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2023 – 2026  dla Powiatu Legionowskiego”.
  8. Przyjęcie protokołu z XLIX Sesji Rady Powiatu w Legionowie.
  9. Wolne wnioski i oświadczenia.
  10. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,