LIX Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
18 grudnia 2023, godz. 10:00 - 13:00
LIX Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: aula Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526 ze zm.) zwołuję LIX Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 18 grudnia  2023 r. na godz. 10.00.

Obrady odbędą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  4. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę  Nr 308/XLVII/2022 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 19 grudnia 2022 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2023.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2023-2043.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2023.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2024 – 2043 wraz z autopoprawką i przedstawieniem opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2024 wraz z autopoprawką:
  1. omówienie projektu uchwały budżetowej;
  2. przedstawienie opinii komisji Rady do projektu uchwały budżetowej;
  3. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej;
  4. przedstawienie stanowiska Zarządu w sprawie przedstawionych opinii;
  5. dyskusja;
  6. głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Legionowskiego.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji Rady Powiatu w Legionowie na 2024 rok.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie zatwierdzenia planu pracy Rady Powiatu w Legionowie na 2024 rok.
  5. Przyjęcie protokołów z Sesji Rady Powiatu w Legionowie:
  1. LVII w dniu 16.11.br.;
  2. LVIII w dniu 27.11.br.
  1. Wolne wnioski i oświadczenia.
  2. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,