LX Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
29 stycznia 2024, godz. 11:00 - 13:00
LX Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. Sikorskiego 11, aula

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1526 ze zm.) zwołuję LX Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 29 stycznia  2024 r. na godz. 11.00.

Obrady odbędą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Ogłoszenie wyników i wręczenie tytułów laureatom konkursu „Odpowiedzialni Społecznie - edycja 2023”.
  4. Wręczenie nagród w ekologicznym konkursie "Myśl globalnie działaj lokalnie; segregujesz - zyskujesz".
  5. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  6. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  7. Informacja na temat realizacji zadań związanych z promocją powiatu w roku 2023 oraz plan działań promocyjnych przewidzianych w 2024 roku.
  8. Informacja z działalności Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę Nr 371/LIX/2023 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2024.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2024 – 2043.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających z obszarów wodnych położonych na terenie Powiatu Legionowskiego w 2024 roku.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Legionowskiego.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie wyrażenia zgody na nabycie w drodze bezprzetargowej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Legionowo na rzecz Powiatu Legionowskiego.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia wysokości opłaty za świadczenie usług wsparcia krótkoterminowego za dzień pobytu całodobowego w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie.
  15. Przyjęcie protokołu z LIX Sesji Rady Powiatu w Legionowie:
  16. Wolne wnioski i oświadczenia.
  17. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,