LXII Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
25 marca 2024, godz. 11:00 - 13:00
LXII Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: aula Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) zwołuję  LXII Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 25 marca 2024 r.   na godz. 11.00.
Obrady odbędą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  4. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  5. Bezpieczeństwo sanitarne, w tym sprawozdanie z działalności za rok 2023:
  1. inspekcji sanitarnej;
  2. inspekcji weterynaryjnej.
  1. Ochrona konsumentów na terenie Powiatu Legionowskiego – zapoznanie ze sprawozdaniem Powiatowego Rzecznika Konsumentów za rok 2023.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę Nr 371/LIX/2023 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2024.
  3. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2024 – 2043.
  4. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie przystąpienia Powiatu Legionowskiego do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny  i Polityki Społecznej „Opieka Wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.
  5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia zadań realizowanych przez powiat na rzecz osób niepełnosprawnych, finansowanych lub dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości środków przeznaczonych na te zadania.
  6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Legionowo.
  7. Przyjęcie protokołu z LXI Sesji Rady Powiatu w Legionowie.
  8. Wolne wnioski i oświadczenia.
  9. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,