LXIII Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
29 kwietnia 2024, godz. 10:00 - 13:00
LXIII Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: Ośrodek Kultury w Wieliszewie, ul. Stanisława Moniuszki 2, 05-119 Łajski

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) zwołuję LXIII Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 29 kwietnia 2024 r. na godz. 10.00.
Obrady odbędą się w Ośrodku Kultury w Wieliszewie, ul. Stanisława Moniuszki 2, 05-119 Łajski.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  4. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  5. Poradnictwo, diagnozowanie oraz wspieranie edukacji na terenie Powiatu Legionowskiego – sprawozdanie z działalności Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej za 2023 rok.
  6. Zadania, cele i zakres działania pomocy społecznej na terenie powiatu – sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2023 rok.
  7. Podsumowanie Programu Promocji Zdrowia za 2023 r. i przedstawienie założeń programu na rok 2024.
  8. Rozpatrzenie Raportu o stanie Powiatu Legionowskiego za 2023 rok.

Debata nad raportem.

1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Legionowie.
  2. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Legionowskiego za 2023 r.:
  1. przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu za 2023 r.;
  2. przedstawienie sprawozdania finansowego za 2023 r.;
  3. informacja o stanie mienia Powiatu Legionowskiego;
  4. odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Zarząd Powiatu w Legionowie sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Legionowskiego za 2023 r.;
  5. dyskusja.
  1. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Legionowie z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok:
  1. zapoznanie ze stanowiskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie wniosku  o udzielenie absolutorium;
  2. odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie zaopiniowania wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu             w Legionowie w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Legionowie za 2023 rok;
  3. dyskusja.
  1. Przyjęcie protokołu z LXII Sesji Rady Powiatu w Legionowie.
  2. Wolne wnioski i oświadczenia.
  3. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,