Ludowa potańcówka w gminie Wieliszew
20 czerwca 2024
Ludowa potańcówka w gminie Wieliszew

Już 23 czerwca br. o godz. 18:00 na terenie przy Remizie OSP w Kałuszynie odbędzie się potańcówka pn. "Roztańczona gmina Wieliszew – tradycyjna potańcówka na początek lata", której organizatorami są Koło Gospodyń Wiejskich „Kałuszyńskie smaki” we współpracy z Zespołem Tańca Ludowego „Promyki” oraz Stowarzyszeniem Wspierania Folkloru „Mazowsze Leśne”. Powiat Legionowski wspiera to wydarzenie.

Kapela Niwińskich zaprezentuje dawne tańce, takie jak Drabant, Miotlarz czy Kowal, oraz bardziej znane – Polkę, Oberka i Mazura. Gospodynie z Kałuszyna zadbają o tradycyjny poczęstunek, serwując rejbak, bigos, sójki i kartacze. Uczestnicy będą mieli także okazję własnoręcznie wykonać wianki z polnych kwiatów.

Projekt, dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach konkursu „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego 2024”, ma na celu kultywowanie zanikających tradycji „Mazowsza Leśnego”, regionu obejmującego również Powiat Legionowski.