Grafika w formie kolażu. W centralnym punkcie rama obrazu, w środku napis "Wystawa Kultura w spódnicy". Dookoła czarno-białe portety polskich artystek.
22 września 2024
Kultura w spódnicy - zaproszenie na wystawy
W imieniu Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie zapraszamy na cykl wystaw realizowanych w ramach projektu "Kultura w spódnicy".

Plakat zapraszający na wydarzenia. Wszystkie informacje w aktualności.

W maju i czerwcu tego roku mieliśmy okazję chłonąć wiedzę na temat wielkich Twórczyń polskiej kultury – ich życia osobistego i zawodowego, spełnianych marzeń, przeżywanych rozczarowań, a przede wszystkim uprawianej przez nich SZTUKI. Czy to ona była źródłem siły, z którego czerpały energię do zmieniania świata wokół siebie?

Podczas pięciu warsztatowych spotkań, za pomocą rozmaitych technik plastycznych tworzyłyśmy i tworzyliśmy własne interpretacje sylwetek poznanych Artystek, a także prace inspirowane ich życiem i twórczością. Zbliża się jesień. Nadszedł czas zaprezentować efekt wiosennych spotkań z… Olgą Boznańską, Marią Konopnicką, Tamarą Łempicką, Heleną Modrzejewską, Zofią Nałkowską, Polą Negri, Hanką Ordonówną, Zofią Stryjeńską, Wisławą Szymborską i Mirą Zimińską-Sygietyńską.

27 września 2024 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie (ul. Piłsudskiego 41, I p.) na pierwszy uroczysty wernisaż wystawy „Kultura w spódnicy” oraz spotkanie dyskusyjne, którego gościem specjalnym będzie Katarzyna Pisarzewska, lokalna pisarka zaangażowana w problematykę kobiet w kulturze.

Wystawa w Galerii Sztuki Ratusz potrwa do 13 października 2024 r., następnie zaprosimy Państwa na kolejne wernisaże i towarzyszące im atrakcje:

15.10.2024 r., Gminne Centrum Kultury w Łajskach (ul. Moniuszki 2; wystawa potrwa do 23.10),

25.10.2024 r., Gminne Centrum Kultury Jabłonna (ul. Modlińska 102; wystawa potrwa do 04.11),

06.11.2024 r., Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt (ul. Dworcowa 9A; wystawa potrwa do 13.11),

15.11.2024 r., Biblioteka Publiczna w Serocku (ul. Kościuszki 15; wystawa potrwa do 24.11).

Serdecznie ZAPRASZAMY!

Szczegóły projektu „Kultura w spódnicy”: https://pik.legionowski.pl/info/zawartosc/70

Partnerzy: Powiat Legionowski, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie, Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Gminny Ośrodek Kultury w Nieporęcie, Biblioteka Publiczna Gminy Nieporęt, Poczytalnia Legionowo

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.