Seans specjalny  w Kinie Otwartym
16 lipca 2024
Seans specjalny w Kinie Otwartym
W tym roku przypada ważna rocznica – 80-lecie wybuchu powstania warszawskiego. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich wielbicieli kina, ale też miłośników lokalnej historii, na specjalną odsłonę KINA OTWARTEGO, podczas której wyświetlimy film „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.

„Miasto 44” zostało docenione na wielu festiwalach filmowych, zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Jan Komasa otrzymał również Paszport Polityki za „wyobraźnię, ambicję i perfekcyjny warsztat reżyserski. Za film «Miasto 44», w którym tragedia Powstania Warszawskiego opowiedziana została nowoczesnym językiem, trafiającym do młodego widza”. Historia wkraczających w dorosłość młodych powstańców – Stefana, Alicji i Kamy – przypadła do gustu szerokiemu gronu odbiorców.

Czy wiecie, że Legionowo to jedyna miejscowość poza Warszawą, w której w sierpniu 1944 r. toczyły się walki powstania warszawskiego? Gościem okołofilmowej rozmowy, który opowie m.in. o lokalnych wątkach dotyczących Powstania, będzie dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie dr hab. Jacek Szczepański.

ZAPRASZAMY! 01.08.2024 r., godz. 19.00, kino Helios w Legionowie (CH Gondola, ul. Piłsudskiego 31c).

Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na seans (max 2 na osobę) można otrzymać wyłącznie po wypełnieniu formularza dostępnego pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/1xeK7Z0ibvhhuOwOdNnh4EFOYpizXPavKs7D6lDHVVaE. Zapisy zostaną uruchomione we wtorek 23 lipca 2024 r., o godzinie 12.00. O otrzymaniu wejściówki decyduje data i godzina zgłoszenia. Wejściówki będą dystrybuowane do momentu wyczerpania się ich puli. Poprawne wysłanie formularza* (kopia formularza przyjdzie na podany przez Państwa adres e-mail) jest jednoznaczne z zarezerwowaniem wejściówek, które należy odebrać od 24.07.2024 r. do 29.07.2024 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Legionowie (ul. Sowińskiego 15) w godzinach pracy biblioteki.

Jeden adres e-mail = jedna osoba = max 2 wejściówki

Osoba zgłaszająca się po wejściówki będzie proszona o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych ze zgłoszenia. Miejsca na widowni będą przydzielane losowo. Wejściówki nieodebrane do 29 lipca br. (włącznie) wracają do puli i będą dostępne dla chętnych u biletera w kinie Helios tuż przed seansem KINA OTWARTEGO 1 sierpnia 2024 r. o godz. 19.00.

*Należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl oraz zaakceptować regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny pod linkiem: https://pik.legionowski.pl/pliki/2022/RODO/Regulamin_us%C5%82ugi%20cyfrowe.pdf.