Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego w Wilnie
31 stycznia 2023
Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego w Wilnie

Grypa i kontuzje wyeliminowały z gry aż 5 zawodników Piłkarskiej Reprezentacji Powiatu Legionowskiego. Pozostali mieli szansę konkurować z kolegami trenującymi we włoskim Juventusie i niemieckiej Borussi podczas wileńskiego turnieju Ateitis Cup Wilno.

Mimo ogromnego osłabienia – ze składu tuż przez zawodami wypadło 5 podstawowych zawodników – podczas wileńskiego turnieju Ateitis Cup Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego U-13 odnotowała 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. Gwiazdami wydarzenia były drużyny Juventusu Turyn i Borussi Monchengladbach.

Nasi reprezentanci po raz pierwszy grali o punkty na pełnowymiarowym boisku w składzie po 11 zawodników. Jak zwykle więc na międzynarodowych turniejach najważniejszą wartością było zdobycie bezcennego doświadczenia – najlepiej z rywalami z najwyższej półki.

W turnieju Atetis Cup wzięło udział ponad 350 zawodników z 16 drużyn reprezentujących 8 krajów.

Młoda Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego wzięła udział również w mocno obsadzonym turnieju SEMP CUP. Uczestniczyło w nim 30 zespołów z całej Polski. Po eliminacjach trafiliśmy do grupy Ekstraklasy. Tam, mimo porażki w pierwszym spotkaniu, zespół potrafił wejść na wyższy poziom i po bardzo dobrej grze w kolejnych meczach odniósł komplet zwycięstw. Ostatecznie udział w turnieju zakończyliśmy z 5 zwycięstwami, 2 remisami i 3 porażkami (m.in. z Jagiellonią Białystok).

Piłkarska Reprezentacja Powiatu Legionowskiego powstała z młodych zawodników wyróżniających się w rozgrywkach Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego. To autorski program naszego samorządu pozwalający na rywalizację wszystkich uczniów, bez względu na prezentowany poziom. Do tej pory odbyło się już 16 edycji Piłkarskiej Ligi Powiatu Legionowskiego.