Diagnostyka obrazowa w legionowskim szpitalu
21 kwietnia 2022
Diagnostyka obrazowa w legionowskim szpitalu

Pod koniec marca działalność rozpoczęła Pracownia Mammograficzna na terenie Szpitala WIM w Legionowie. Badania przeprowadzane są w ramach kontraktu z NFZ, a czas oczekiwania na nie jest krótki. Ponadto w szpitalu można wykonać badania tomografii komputerowej, RTG, USG i densytometrię.

Pracownia Mammograficzna wyposażona jest w aparat wysokiej klasy GE Senographe Pristina, który daje możliwość wykonywania badań standardowych (sumacyjnych) jak i badań tomosyntezy (warstwowych). Na badania można zapisywać się w rejestracji przychodni tel. 22 381 25 25 w godz. 8.00-18.00.

Pracownia Mammograficzna jest częścią Pracowni Diagnostyki Obrazowej, do których należą także: Pracownia Rentgenodiagnostyki, Pracownia Ultrasonografii, Pracownia Tomografii Komputerowej oraz Pracownia Densytometryczna. Do skorzystania z ich usług, realizowanych w ramach kontraktu z NFZ, przedstawiciele legionowskiego szpitala zapraszają. – Posiadamy wysokiej klasy aparat tomograficzny, 64-rzędowy. Umożliwia wykonywanie badań serca, badań wymiarowania dużych tętnic do planowania zabiegów wewnątrznaczyniowych. Jesteśmy w stanie zbadać każdego pacjenta z różnymi schorzeniami: neurologicznymi, klatki piersiowej, płuc, jamy brzusznej. Terminy są bardzo krótkie, badania wykonujemy w zasadzie z dnia na dzień – wyjaśnia kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej szpitala WIM w Legionowie ppłk lek Sebastian Czarkowski. - W szpitalu zainstalowany jest najnowocześniejszy z dostępnych sprzętów. Wykonujemy badania w zasadzie wszystkich okolic anatomicznych. Nasz aparat RTG jest w pełni cyfrowym aparatem, daje niską dawkę promieniowania. Jest wyposażony w najnowocześniejsze detektory promieniowania, więc zdjęcia powstające na tym aparacie są bardzo dobrej jakości – dodaje Michał Popielarz, kierownik zespołu techników, Inspektor Ochrony Radiologicznej szpitala WIM w Legionowie.

Zapisy na badania z zakresu diagnostyki obrazowej prowadzone są przez rejestrację pod nr tel. 261 866 215, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.