Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne badania
13 kwietnia 2023
Zapraszamy mieszkańców na bezpłatne badania

Rusza tegoroczna edycja powiatowego programu zdrowotnego. Mieszkańcy ponownie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku niektórych chorób nowotworowych.

Jak co roku w ofercie znalazła się akcja wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Mieszkańcy w wieku 50-75 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego oraz w wieku 25-49 lat z obciążonym wywiadem rodzinnym mogą skorzystać z bezpłatnej kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym z możliwością pobrania wycinków do badań histopatologicznych.  

Ponadto zaplanowano realizację programu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego, skierowanego do panów w wieku 55-69 lat. W jego ramach przeprowadzane będą konsultacje lekarskie wraz z badaniem per rectum oraz wykonywane badania krwi w celu oznaczenia markera raka prostaty – PSA.

Te badania wykonywane są w MEDIQ Legionowo (ul. Piłsudskiego 20). Zapisy pod numerem telefonu: 22 774 26 40.

Z kolei dla mieszkanek powiatu w wieku 40-49 lat przygotowano bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowa profilaktyka przeciwnowotworowa obejmie panie w wieku 25-49 lat, dla których zorganizowane zostaną warsztaty edukacyjne oraz instruktaż samobadania piersi. Mammografia wykonywana będzie w NZOZ „Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4 tel. 22 774 51 51.